Sprawdź jakość kosmetyków, których używasz!

Co znajduje się w naszych kosmetykach? Czy kosmetyk, który każdego dnia wklepujemy w naszą skórę jest bezpieczny?Jak możemy to sprawdzić?

Na stronie Öko-test  http://www.oekotest.de/ lub stronie http://www.cosmeticsdatabase.com/ możemy sprawdzić czy dany kosmetyk jest szkodliwy i w jakim stopniu może zaszkodzić naszemu zdrowiu. „Öko-test“. jest magazynem przeprowadzającym testy produktów i publikującym ich wyniki. Przesłaniem miesięcznika są dobre produkty. W ciągu 20 lat istnienia przetestował ponad 60 000 produktów.W przeważającej części ocenę bardzo dobrą otrzymują kosmetyki naturalne. Analizując wyniki testów stwierdzam, że wśród kosmetyków konwencjonalnych, bardzo często najlepsze oceny uzyskują kosmetyki tanich marek, które możemy zakupić w sieci sklepów Rossman czy też Schleckerze. Zazwyczaj kosmetyk oceniamy po tym co jest napisane na opakowaniu, w ten sposób nie jesteśmy w stanie wybrać dobrego produktu. Analiza kosmetyku po jego składzie dla wielu osób to czarna magia, jeśli należycie do takich osób w sieci Rossman czy Schlecker szukajcie kosmetyków oznaczonych logo Öko-test , wówczas będziecie mieć pewność, że kosmetyk który wybraliście jest przyjazny dla waszej skóry czy skóry waszego dziecka.

Jeśli szukacie dobrego kremu dla siebie lub swojego dziecka na zimę, ocenę bardzo dobrą uzyskał krem Rossmann, Babydream, Baby Wind- und Wettercreme (Krem chroniący przed zimnem i wiatrem).

 

Do codziennej pielęgnacji skóry twarzy dziecka polecam dostępny w sieci sklepów Schlecker krem Babysmile. W ocenie OKO-testu zasłużył na celujący. Krem nie zawiera barwników i parafiny. Pielęgnuje naszą skórę nie podrażniając jej i nie przesuszając.

Wśród kremów przeciwzmarszczkowych posiadających certyfikat kosmetyku naturalnego na celujący zasłużył regenerujący krem dr Hauschka a wśród kosmetyków konwencjonalnych na bardzo dobrą ocenę zasłużył Rival de Loop,Revolution, krem na dzień dostępny w sieci Rossman. Koszt kremu to niecałe 15 zł za 50 ml, dla porównania dużo droższe kremy znanych marek otrzymały ocenę dopuszczającą a trzy ostatnie niedostateczną.

  • eucerin – dermodensifyer – PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM NA DZIEŃ (BEIERSDORF),
  • lierac – lipofilling – KREM REMODELUJĄCY (LIERAC)
  • l´oréal – dermoexpertise age perfect – PIELĘGNACJA NA DZIEŃ DO SKÓRY DOJRZAŁEJ (L´ORÉAL) ,
  • vichy – myokine – KREM INTENSYWNIE KORYGUJĄCY ZMARSZCZKI (VICHY)

Zaskakujące, prawda?

Z kremów na noc ocenę niedostateczną otrzymały:

  • dove – pro age – KREM NA NOC (UNILEVER)
  • garnier – ultra lift – PRZECIWZMARSZCZKOWY KREM NA NOC (GARNIER)
  • l´oréal – colagen aufpolsterer – KREM NA NOC (L´ORÉAL)
  • olaz – total effects night – KREM NA NOC (PROCTER&GAMBLE)
  • vichy – LIFT ACTIV CxP NACHT (VICHY)

Tak więc musimy pamiętać, że jakość nie zawsze zależy od ceny. Płacąc za kosmetyki z górnej półki płacisz nie tylko za produkt, ale także za reklamę, znaną twarz, która je promuje, ładne opakowanie i markę. Często takie same składniki można znaleźć w dużo tańszych produktach i zarówno te drogie i te tanie mogą tak samo szkodzić.

To jest temat rzeka, więcej wyników znajdziecie na stronie

 http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/testy.php. Kosmetyki oznaczone intensywnym niebieskim uzyskały najlepszą ocenę, w miarę bladnięcia koloru czcionki, ocena spada. Przyjemnej lektury:-)