Krok po kroku: fluid na bazie ulubionego kremu

Bardzo prosty przepis na podkład w kremie. Stwórz podkład idealnie dobrany do potrzeb Twojej cery:-)

Wykonanie kremu jest naprawdę bardzo proste, aczkolwiek dość czasochłonne, ponieważ pigmentu (używanego przez Was pudru sypkiego czy bronzera) dodajemy stopniowo, za każdym razem sprawdzając, czy otrzymany odcień już nas satysfakcjonuje. Mieszając krem z  samym pudrem otrzymamy lekki krem koloryzujący, jeśli chcemy otrzymać podkład kryjący, konieczny będzie dodatek dwutlenku tytanu, substancji zwiększającej właściwości kryjące kosmetyku.

 

Składniki:

 • krem (ja wykorzystałam krem „róża, brzoskwinia, papaja”)- 15,0
 • dwutlenek tytanu- 3,0
 • sypki puder brązujący

Akcesoria:

 • waga
 • moździerz z pistlem
 • opakowanie na gotowy kosmetyk

Wykonanie:

Zaczynam od odważenia 15,0 kremu, który umieszczam w moździerzu. Następnie dodaję  1,0 dwutlenku tytanu. Wszystko dokładnie mieszam, dodaję odrobinę sypkiego bronzera i ponownie całość mieszam. Sprawdzam czy odcień i krycie kosmetyku, które otrzymałam już mnie zadowala, jeśli nie, dodaję kolejną porcję pigmentu i ponownie sprawdzam i tak do momentu uzyskania pożądanej barwy. W ten sam sposób postępuję z dwutlenkiem tytanu.

Od jutra zacznę go regularnie używać, za jakiś czas napiszę swoje spostrzeżenia:-) Pierwsze odczucie to, że bardzo ładnie nawilża.

2 thoughts on “Krok po kroku: fluid na bazie ulubionego kremu”

  1. tak sprawdził się, ale dopiero po dodaniu dodatkowej porcji kremu, gdyż pierwotna wersja okazała się dla mnie zbyt „ciężka”
   Pozdrawiam:-)

Komentarze są zamknięte.