Baza samoemulgująca z pestek moreli umożliwia zrobienie kremu w jednym naczyniu! Idealna dla osób chcących wykonać swój pierwszy krem Jej użycie nie wymaga stosowania dodatkowych stabilizatorów.
Krem idealny dla właścicielek cer suchych i normalnych. Istny owocowy koktajl!! Znajdziemy w nim olej z pestek moreli,olej z pestek arbuza; niezwykle aromatyczny olej ze śliwki. Masło tucuma pozyskane z dziko rosnącej amazońskiej palmy działa ochronnie, poprawia nawilżenie i elastyczność skóry.Kwas hialuronowy ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę; pantenol i aloes działają również nawilżająco, dodatkowo łagodzą podrażnienia. Krem nie posiada zbędnych wypełniaczy, bez dodatku substancji zapachowych. Mimo tego dzięki dużej zawartości oleju z pestek śliwki rozpieszcza marcepanowym zapachem…Konserwowany DHA-BA, posiadającym certfikat ECOCERT, dopuszczonym do stosowania w kosmetykach naturalnych. Rezygnując z konserwantu musimy pamiętać o przechowywaniu kremu w lodówce i zużyciu go w ciągu 2 tygodni.
Moja receptura:
faza olejowa A:
- samoemulgująca baza z oleju z pestek moreli 5,0
- olej z pestek arbuza 7,5
- olej z pestek śliwki 7,5
- masło tucuma 3,0
faza wodna B:
- hydrolat z róży damasceńskiej 35,0
- kwas hialuronowy 2,5
- aloes 2,5
- pantenol 2,5
faza C:
- vit E -1,0
- konserwant DHA-BA – 5 kropli
Akcesoria:
- waga
- zlewka
- łopatka
- łażnia wodna
- mieszadło
- opakowanie na krem
- alkohol do dezynfekcji sprzętu
Wykonanie:
- odważamy połowę podanego w przepisie hydrolatu i samoemulgującą bazę z oleju z pestek moreli. Hydrolat umieszczamy w łażni wodnej i ogrzewamy do tempetarury ok 75C.



- Do ogrzanego hydrolatu dodajemy bazę. Powoli mieszamyi do momentu rozpuszczenia się bazy i uzyskania jednolitej, kremowej konsystencji.


- Gdy nasza mieszanina jest już jednorodna, dodajemy wcześniej odważone oleje


- Dodajemy składniki fazy wodnej (kwas hialuronowy, pantenol, aloes) i pozostałą część hydrolatu, ponownie mieszamy do momentu uzyskania jednorodnej konsystencji

- Na koniec gdy nasza emulsja osiągnie temp. 30-40 C dodajemy substancje wrażliwe na wysoką temperaturę w naszym przypadku vit E, substancje konserwującą DHA-BA i jeśli ktoś sobie życzy wybraną substancję zapachową, choć w tym przypadku to naprawdę zbędne ze względu na obecność oleju z pestek śliwki.

- pozostaje już nam tylko sprawdzenie pH gotowewgo kosmetyku….5,2 idealnie!

- …i przeniesienie kremu do wcześniej przygotowanego słoiczka:-)


- Jeszcze tylko ładne opakowanie , ponieważ krem jest prezentem dla wyjątkowej Kobietki, która lada dzień zostanie Mamusią….. dwóch Dziewczynek!!!!:-) Nie możemy się doczekać!!!!!:-)
Składniki niezbędne do wykonania kremu dostępne są w sklepach internetowych z półproduktami do produkcji kosmetyków: eco spa, calaya. biochemia urody, mazidła itp. Każdy z pewnością znajdzie w nich coś dla siebie. Na początku nie musimy inwestować w jakiś drogi sprzęt, zamiast zlewek możemy użyć szklanek, zamiast profesjonalnego mieszadła – miksera z końcówką w kształcie spiralki lub po prostu spieniacza do mleka ze zdjętą sprężynką. Na każdym etapie przestrzegajmy czystości i higieny. Powodzenia!!!!
Mam pytanie praktyczne – skąd takie ładne opakowanie…?? Bo będę kręcić kilka kremów na prezenty i przydałoby mi się kilka takich opakowań… Dzięki
Te opakowania są z mepingu. Były dość drogie, jedno kosztowało ok 10 zł, ale to dlatego,że chciałam tylko kilkanaście a to duża firma, która nie rozdrabnia się w zamówieniach, chyba, że ktoś sobie życzy tylko już za odpowiednio wyższą cenę.
Chcialabym sama robic kremy i inne kosmetyki ale zastanawiam sie gdzie po przystepnych cenach mozna zakupic podawane skladniki.
Krem jest przecudny! Pachnie, wchłania się i rozprowadza doskonale! Celebruję moment otwarcia pudełka, następnie wącham ciągle pachnącą różyczkę i oddaję się przyjemności nakładania kremu idealnego. Bardzo Ci dziękuję Karolinko! Pozdrawiamy serdecznie:):) ciągle czekamy!