SKĄD SIĘ BIERZE „ROSA” NA MYDLE I CZY KROPELKI WODY NA JEGO POWIERZCHNI SĄ DOBRYM OBJAWEM?

ZDECYDOWANIE TAK! Nasze mydła zawierają najwyższej jakości glicerynę roślinną i dzięki jej wysokiemu stężeniu (ponad 20%) tak doskonale nawilżają skórę. Dlaczego raz na powierzchni mydła pojawiają się kropelki wody, a raz nie? Sprawdźcie!

Sama gliceryna jest wysoce higroskopijna (skutecznie zwiększa zdolność wiązania i zatrzymywania wody w naskórku) i z tego powodu czasami na powierzchni mydła da się zaobserwować malutkie kropelki wody, które wyglądem przypominają rosę. Takie “pocenie się” mydła, choć z pozoru mało estetyczne, jest w rzeczywistości zjawiskiem pożądanym i w pełni naturalnym, charakteryzującym tylko te (dobre!) mydła, które zawierają w składzie bardzo dużą zawartość gliceryny.

Dlaczego na jednym mydle pojawia się “rosa”, a na innym nie?

To, czy na mydle pojawi się rosa, czy też nie, jest uzależnione przede wszystkim od warunków panujących w jego otoczeniu. Czasami wystarczą niewielkie zmiany w pogodzie (np. deszczowe dni, które zwiększają wilgotność powietrza), a czasami znaczna ilość pary wodnej wytworzonej w łazience podczas kąpieli. Jest to jednak zjawisko naturalne, które w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu

Jak kropelki wody wyglądają na mydełku? Zobaczcie z bliska!

One thought on “SKĄD SIĘ BIERZE „ROSA” NA MYDLE I CZY KROPELKI WODY NA JEGO POWIERZCHNI SĄ DOBRYM OBJAWEM?”

Komentarze są zamknięte.