Świece i woski zapachowe Yankee Candle

Jesteście ciekawi jaka jest ich historia?

Był grudzień 1969 roku, zbliżały się święta Bożego Narodzenia. Michaelowi Kittredge nie przelewało się, a chciał podarować swojej mamie oryginalny prezent. Wpadł na pomysł, by w garnku przetopić swoje kredki świecowe. Płynny wosk przelał do opakowania po mleku, a knot wykorzystał ze starej świecy. Efekt musiał być naprawdę niezły, bo świeca bardzo spodobała się całej rodzinie i sąsiadom. Michael zaczął je produkować na większą skalę.

Na początku na pracownię zaaranżował garaż rodzinnego domu. Nie miał tam ogrzewania, bieżącej wody i elektryczności.W 1972 roku przeniósł produkcję do starej fabryki papieru. Z pomocą dwóch licealnych kolegów stworzył tam fabrykę Yankee Candle.

Dzięki kredytowi rządowemu dla małych firm zbudował cały kompleks produkcyjny. Pierwszy firmowy sklep został otwarty w 1989 r. w South Deerfield, Massachusetts i jest on tam do dziś Oferuje całą ofertę firmy, czyli 400 000 produktów w 200 zapachach!
Produkty produkowane są w fabryce zatrudniającej około 5500 pracowników i sprzedawane są do ponad 20000 sklepów na całym świecie.

W 1998 roku Mike sprzedał 90% udziałów w Yankee Candle firmie Forstmann Little & Co, pozostał w jej zarządzie aż do 2003 roku, kiedy to w pełni wycofał się z biznesu.

Firmowy sklep w South Deerfield, Massachusetts
Zobaczcie jaki bajkowy…
https://www.youtube.com/watch?v=3qmfj8-aisk