Skąd pochodzi lawenda, którą dodaję do kartoników ?
18 stycznia 2016Jak Zabłocki na mydle!
16 marca 2016Dlaczego warto samodzielnie przygotować swój własny puder mineralny?
Obecnie nie funkcjonuje u nas żadne prawo regulujące to, który kosmetyk można nazwać mineralnym. Termin ten jest bardzo często nadużywany.
Na pewno decydującym argumentem jest ten, że będziemy mieć pewność, że taki puder będzie przyjazny dla naszej cery, nie będzie zawierał niepożądanych substancji, a jego skład będzie rzeczywiście mineralny. Sami możemy także zadecydować o kolorze. Dochodzi do tego jeszcze ogromna satysfakacja!
Puder możemy wykonać sami od podstaw lub zakupić gotową bazę i dodać do niej tylko wybrane pigmenty i bazy kolorystyczne.
Z pewnością każdy znajdzie dla siebie wygodniejszą wersję.
Puder został wykonany na bazie czystej miki otrzymywanej z serecytu, która jest szeroko stosowana w kosmetykach mineralnych.
Kolejnym składnikiem jest puder jedwabny, zawierający 18 łatwo wchłanianych przez skórę aminokwasów, mających działanie odżywcze. Puder jedwabny jest również naturalnym regulatorem wilgotności, uwalniając ją lub zatrzymując w zależności od warunków zewnętrznych. Czyni makijaż „oddychającym”, a w kosmetykach bazujących na mice redukuje błyszczenie.
Dwutlenek tytanu z kolei jest naturalnym filtrem UV i substancją polepszającą przyczepność kosmetyku. Stearynian magnezu poprawia krycie i wydłuża „żywotność” makijażu.
Czy wiecie, że puder jedwabny można również stosować samodzielnie? Świetnie sprawdzi się jako puder wykańczający makijaż.
Zmienia kąt odbicia światła od powierzchni skóry, nadając cerze delikatny blask, zmiękczając rysy skóry oraz zmniejszając widoczność zmarszczek.
Składniki:
Sprzęt:
Wykonanie:
Wykonanie pudru nie jest trudne. Jestem pewna, że każda z Was sobie poradzi. Pracę znacząco ułatwia młynek elekktryczny. Ja swój zakupiłam w tesco, był niedrogi, sprawdza się świetnie. Młynek bardzo dokładnie i szybko miesza wszystkie składniki. Kosmetyki mineralne przygotowywane w młynku są jednorodne, a pigmenty są doskonale rozprowadzone. Mieszamy krótkimi seriami, włączając młynek na 1-2 s. Musimy pamiętać, że mieszanie pigmentów perłowych w młynkach prowadzi do ich zmatowienia. Jeśli chcemy, aby były silnie błyszczące należy je dodać na końcu poprzez mieszanie np. w torebce strunowej. Jeśli nie dysponujemy młynkiem, oczywiście do mieszania składników już od samego poczatku możemy wykorzystać torebkę strunową. Odpowiednie ilości półproduktów wsypujemy do torebki, zamykamy ją szczelnie i cierpliwie rozcieramy dłońmi lub palcami, przesypujemy raz na jakiś czas.
Musimy pamiętać, że pigmenty należy dodawać bardzo małymi porcjami, do momentu uzyskania pożądanej przez nas barwy pudru.
Użyłam następujących pigmentów: tlenek brzoskwiniowy, tlenek ciemnobrązowy, tlenek cynamonowy, Sandy Brown, Coral Beige, Color Blend Warm, Extra Bright.
Oczywiście mozna wykonać puder, korzystając z gotowej bazy. Dobieramy ją w zależności od rodzaju cery np. bazę Soft Foundation Base Mix do cery suchej i wrażliwej, Cover Foundation Base Mix – do cery tłustej i mieszanej.
Składniki potrzebne do wykonania pudru nabyłam w sklepie kolorowka.com
Owocnej pracy.
Powodzenia!